Tábornický kemp 2022

1. ročník tábornického kempu jsme zahájili 15.8.2022 na Vandrbaráku a sešlo se nás 15 dětí a 2 vedoucí.

15.8.2022

1. den byl ve znamení seznamovacích her, motivačních činností celého kempu. Na závěr dne si děti vyrobily své tábornické deníky se znakem kompasu určující správný směr. Nejedná se jen o směr na mapě, ale také o směr ke správnému způsobu a cestu životem.

16.8.2022

Celý druhý den jsme prožili v přírodě. Nejprve to byl les, kde si děti vyzkoušely orientaci podle buzoly a naučili se druhy ohňů. Odpoledne bylo ve znamení odvahy při kanoistice na řece Desné a soutěž v uzlařské regatě.

17.8.2022

Ve středu si děti v rámci výuky první pomoci vyzkoušeli udělat navzájem sádru na ruku. S tímto handicapem se utkaly v souboji ve střelbě z luku. Díky krásnému letnímu počasí jsme do programu zařadili vodní hry na místním koupališti.

18.8.2022

Program čtvrtečního dne byl po celou dobu kempu pro děti utajen. Pomocí indicií a plnění malých úkolů děti zjistily místo celodenního výletu. Prostředí Priessnitzových lázní nám poskytlo možnost sportovního vyžití, ale také osvěžení. Děti si zahrály discgolf, navštívily lanové centrum, seznámily se s místními prameny a na závěr se osvěžili v balneu.

19.8.2022

Veškeré své získané tábornické znalosti a dovednosti si děti ověřily při dopoledním orientačním závodě. Odměnou za úspěšné splnění závodu jim byla odpolední párty spojená s hrami a soutěžemi. Rozloučení proběhlo předáním získané dřevěné placky a propagačních předmětů ČTU.

Týdenní tábornický kemp utekl moc rychle, a tak se budeme těšit na další ročník. Určitě můžete očekávat super zábavu a spoustu aktivit.

Fotky z našeho tábornického kempu naleznete v naší galerii.

Datum: 
Pondělí, 15. Srpen 2022 - 10:00